ŠTA SE, ZAPRAVO, DEŠAVALO U MEDVEĐI?

MEDVEDJA-LESKOVAC

Da li iko veruje da je Vlada Srbije ozbiljno rešila da pomogne ljudima koji žive u Medveđi, iako se do predizborne kampanje uopšte nije bavila tom opštinom? Da li su deo pomoći i „aktivisti“ sa severa Kosova koji su nedeljama pred izbore preteći preplavili ovu opštinu?

Za šta je služilo masovno prisustvo specijalnih jedinica policije , upozorenje Albancima ili Srbima koji nisu baš bili spremni da glasaju za listu Vlade Srbije? Da li je gužva na administrativnom prelazu Mutivode dogovorena i sa kim sve (Priština,  Albanci, međunarodna zajednica). Jer, da nije, svaki poznavalac prilika na jugu će vam reći da bi se do sada itekako treslo od protesta.

Ako se Vlada Srbije borila da ne uđu Albanci koji žive na Kosovu, a upisani su u birački spisak u Medveđi, kako to da su neki od njih došli dan ranije (ko da im je javljeno)  a Albanci osvojili tri odbornička mesta više nego na poslednjim lokalnim izborima, što je skoro četvrtina mandata u Skupštini opštine Medveđa? Da li se Vlada Srbije, u stvari, među Albancima u Medveđi najviše borila protiv Partije demokratskog delovanja Rize Halimija, koja nije učestvovala u donošenju odluke o osnivanju Asocijacije albanskih opština, zalaže se za rešavanje pitanja Albanaca kroz instutucije Srbije i dugogodišnji je koalicioni partner u Medveđi Grupe građana „Za Gornju Jablanicu“, na čijem je čelu bio i pokojni predsednik Slobodan Drašković?  Ko su, u stvari, „UČK stranke“ u Medveđi? Partija demokratskog delovanja koja godinama učestvuje na parlamentranim izborima u Srbiji, iako su ih proglašavali izdajnicima, i Demokratska partija  predsednika opštine Bujanovca Nagipa Arifija  koji je samoinicijativno napravio koaliciju sa srpskim strankama u toj opštini, nakon poslednjih lokalnih izbora, iako su ga neki albanski lokalni lideri proglašavali izdajnikom? Koaliciju sa Srbma Arifi nije morao da pravi, mogao je da izabere neku albansku stranku. I kako to da  visoki funkcioneri  SNS tako ružno govore o svom koalicionom partneru,  jer je i ta stranka, kao i partner im SPS, u koaliciji sa Arifijem u Bujanovcu ali i sa nekadašnjim političkim komandantom  Glavnog štaba Oslobodilačke vojske Preševa, Medveđe i Bujanovca, sada predsednikom Nacionalnog saveta Albanaca Jonuzom Musliuom koji, u stvari, i daje najradikalnije izjave medijima i inicijator je osnivanja Asocijacije albanskih opština ?

Čiji nacionalni interes su u Medveđi čuvali Zelja  i družina mu iz Leposavića, srpske opština na severu Kosova u kojoj se Albanac video samo kad oni ili  njima slični završavaju svoje „biznise“ a Briselskim sporazumom je pod apsolutnom ingerencijom Prištine? I niko tamo nije smeo da bar izađe na mali protestić, upravo zbog Zelje i sličnih. I koja je, uopšte, poruka brojnih KM tablica  (Kosovska Mitrovica) i automobila sa severa Kosova u Medveđi? Da ovu opštinu neki u Vladi Srbije vide kao deo Kosova?

 

Samo pitam.

 

I šta znače izjave da je Medveđa „srpska opština u Srbiji“? Da li to znači da oni koji kontrolišu medije smatraju da Bujanovac i Preševo nisu opštine u Srbiji? I šta znači izjava ministra policije zemljice Serbiice (Srbistančić) da su „neki koji žive na Kosovu hteli da glasaju u Medveđi“?  Zar vrli ministar nam ne krši Ustav Srbije koji kaže da je „Kosovo Srbija“ , kao i vrli nam političari kad nas ubeđuju da  ne treba da verujemo svojim očima već njima da nisu priznali Kosovo (@ Metohiju)  kao posebnu državu svim ovim što su potpisali u Briselu, što je za tamošnje Srbe mnogo manje  nego što im je obezbeđivao Ahtisarijev  plan?

I kako se računa, recimo, gradonačelniku Niša to što je boravio u predizbornoj kampanji u Medvedji? Dal je, može biti, uzeo slobodan dan il se švrćkao u radno vreme u kome treba da se bavi građanima Niša a ne Medveđe? Isto važi i  za leskovačke funkcionere i razne direktore.

 

I kad će ljudima u Medveđi da bude BOLJE?

 

Ljiljana Stojanović

 

REZULTATI

 

Prema preliminarnim rezultatima Opštinske izborne komisije na nedeljnim lokalnim izborima u Medveđi najveći broj odborničkih mandata osvojila je lista  SNS-SPS-PUPS 22, po pet odborničkih mesta osvila je grupa građana „Za Gornju Jablanicu“ i Demokratska partija Nagipa Arifija.

Lista Pokreta za demokratski progress – Demokratska unija Albanaca osvojila je tri odbornička mandata, a Demokratska stranka nije prošla cenzus.

 

 

SOCIJALDEMOKRATSKA ZADOVOLJNA REZULTATIMA IZBORA

 

Na nedeljnim vanrednim lokalnim izborima u Medveđi GG „Za Gornju Jablanicu“ okupljena oko Socijaldemokratske stranke je osvojila 13% glasova odnosno 5 odborničkih mandata. Socijaldemokratska stranka dosada nije imala odbornike u Skupštini opštine Medveđa.

Socijaldemokratska stranka je upozoravala na, najblaže rečeno, nekorektnu predizbornu kampanju koja se ogleda u upotrebi svih mogućih vidova pritisaka na članove i odborničke kandidate, kao i davanju neostvarivih obećanja od svih najviših državnih funkcionera Republike Srbije.

Socijaldemokratska stranka je zadovoljna postignutim izbornim rezultatima u ovakvim uslovima i ovim putem se zahvaljuje svim građanima Medveđe koji su izašli na jučerašnje  izbore, a naročito onima koji su odoleli svim pritiscima i glasali za GG „Za Gornju Jablanicu“, navodi Gradski odbor ove stranke.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*