Leskovačko “Zdravlje” poraženo u Staroj Pazovi

LESKOVAC

„DUNAV“ (STARA PAZOVA) – „ZDRAVLjE“ 83:72 (26:22 21:19 16:20 20:11)

Košarkaši Zdravlja poraženi su u Staroj Pazovi u duelu sa ekipom Dunava rezultatom 83:72 (26;22, 21:19, 16:20, 20:11) u utakmici 9. kola Prve košarkaške lige Srbije. Domaća ekipa je vodila tokom čitave prve četvrtine, u jednom trenutku i sa devet poena, ali su Leskovčani uspevali da smanje razliku i na prvu pauzu se otišlo sa 26:22. U nastavku se održavao rezultat od par poena prednosti za „Dunav“ i na poluvremenu je bilo 47:41. U drugom delu gosti pokušavaju da izjednače, u poslednju četvrtinu se ulazi sa 63:61, ali ekipa domaćina uspeva da sačuva vođstvo, i da u poslednjih tri minuta dođe ponovo do nedostižnih devet poena prednosti (77:68) i tako reši ovaj duel. Na kraju 83:72.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković, Jović 2 (3 skoka), Hadson 16 (4 skoka), Petković 5, Đorđević 18 (4 skoka), Radivojević 3, Stamenković, Stajić, Jovanović 8 (5 skokova), Vujasinović 2 (4 asistencije), Blekvel 9, Bjelak 9.

Nakon 9. kola „Zdravlej“ sa skorom 4 pobede i 5 poraza se nalazi u sredini tabele. U okviru narednog, 10. kola, u Leskovac dolazi ekipa „Zlatibora“ iz Čajetine.