Košarkaši “Zdravlja” trijumfalno počeli godinu

LESKOVAC

Košarkaši „Zdravlja“ na najlepši mogući način su započeli 2022. godinu, trijumfom u Kragujevcu. U meču sa domaćim „Radinčkim“ ostvarili su pobedu u okviru 17. kola Prve lige Srbije rezultatom 74:79 (31:27, 21:9, 10:26, 12:17). Prvu četvrtinu odlikovala je ujednačena igra sa dosta koševa sa obe strane, a ovaj period je završen blagom prednošću domaćina 31:27. U nastavku znatno angažovanija odbrana „Radničkog“ koji je u 12. minutu dostigao deset poena prednosti (37:27), te tu prednost održavao i polako uvećavao do maksimalnih 16 razlike (52:36), što je bio rezultat kojim se otišao na odmor. U trećoj četvrtini potpuno izmenjena slika, sada su se gosti „raspucali“, zaigrali čvršće u odbrani i u 26. minutu rezultat je izjednačen (56:56), a rako se ušlo i u poslednji deo igre (62:62). Neizvesnost je trajala sve do kraja, kada je „Zdravlje“ u poslednji minut ušlo sa prednošću od četiri poena razlike (71:75) i uspelo da prednost sačuva do kraja. Na kraju 74:79 i dva veoma važna boda za put u sigurniji deo tabele.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Cekić, Stojković, Jović 2, Hadson 11 (9 skokova, 5 asistencija), Petković 5, Đorđević 14 (5 skokova), Radivojević 5, Stamenković 23 (12 skokova, 4 asistencije), Stajić, Jovanović 11 (8 skokova), Vujasinović 2, Blekvel 6 (5 skokova, 7 asistencija).

Ovom pobedom „Zdravlje“ je došlo do skora od devet pobeda i osam poraza. Sledećeg vikenda u Leskovac dolazi ekipa OKK Beograda.