Pejčić: Dubočica drugi najgledaniji tim u Srbiji

Tokom rasprave o radu SRC „Dubočica“ bilo je pitanja odbornika koja su bila vezana i za Gradski stadion „Dubočica“. Aleksandar Pejčić, član Gradske vlade, podseća da je stadion počeo sa radom u avgustu mesecu.

„Stadion je sada simbol grada. Odigrana je i istorijska utakmica između reprezentacija Srbije i Bugarske.FSS je dobio kaznu igranja bez gledalaca, odnosno da na utakmici mogu da budu deca do 14 godina. Savez je pozvao sve škole iz Srbije da dođu i gledaju utakmicu. Meni je žao što nisu mogla sva deca iz Leskovca da budu na stadion, ali organizaciju utakmice je preuzeo Fudbalski savez Srbije, a ne Grad Leskovac. Što se tiče utakmica koje igrao „Čukarički“, mi smo potpisali tripartitni ugovor, i toFSS, FK „Čukarički“ i Grad Leskovac, s obzirom da je stadion javna svojina grada. Dogovor je da kad ase formira javno preduzeće, a ono je u međuvremenu formirano, da će FSS refundirati sredstva za četiri utakmice koje je odigrao „Čukarički“. Dakle, SRC „Dubočica“ nema nikakve veze sa stadionom. Njima je grad Leskovac stadion dao na upravljanje samo za higijenu i oni to perfektno rade. FSS je u međuvremenu formirao javno preduzeće „Stadioni Srbije“. Mi smo par puta imali sastanak sa njima. Kada smo prvi put otišli nismo postigli dogovor, pa je Vlada preuzela ingerencije i ustupila FSS-u da privremeno vode računa o stadionu. Ta odluka je doneta 1. februara i očekujemo posetu predstavnika FSS da bi potpisali protokol o saradnji, kako bi oni preuzeli mogućnost da mogu da upošljavaju radnike i da plaćaju komunalije, što znači rasvetu, vodu, itd… Naš stadion je ispunio i suštinu i formu od kada je otvoren. U proseku je bilo 4.800 gledalaca, bilo je 8.000 kada je bila reprezentcija, 3.500 kada je bila mlada reprezentacija i 3.000 kada je bila ženska reprezentacija, što je najveća poseta ženske reprezentacije u Srbiji.“

Pejčić je rekao da FK „Dubočica“ ima najveću posetu posle „Crvene zvezde“.

„To je oko 2.500 u proseku. Kad je organizacija u pitanju postigli smo određeni nivo, što nam je potvrdio i predsednik UEFE Čeperin. Što se troškova tiče, tačno je da je bilo potrošeno 50.000 mesečno. To je bilo samo jednom, u decembru, kada su odigrane četiri utakmice. Tada je po prvi put bilo uključeno i grejanje trave. Ono se automatski uključuje, a izvođač radova je tražio da to bude uključeno u 2023. godini zbog garantnog roka. Mi smo to uključili i da vidimo da li to funkcioniše. Tog meseca je bilo 5,8 miliona za struju. Grad plaća struju u proseku 1,2-1,5 milliona kada nema utakmica. Čim smo primetili taj problem mi smo ugasili te automatske grejače, jer je to skupo za grad.“

Pejčić podvlači i da SRC „Dubočica“ nema nikakve veze sa naplatom karata, čak nema veze ni sa organizacijom utakmice.

„Organizatori utakmice su FK „Dubočica“ koji besplatno daje karte ili naplaćuje po simboličnoj ceni od 200-300 dinara. Besplatne karte dobijaju deca iz škole fudbala.“

IS/LJS

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*