Opet poraz “Zdravlja”

Košarkaši „Zdravlja“ u 25. kola AdmiralBet Prve košarkaške lige poraženi su pred svojim navijačima od OKK Beograda rezultatom 91:97 (14:25 24:21 31:26 22:25). Kada neka ekipa primi 97 koševa teško da može da se nada povoljnom rezultatom. Gosti su bolje započeli utakmicu, konstantno vodili i dobili prvu četvrtinu sa 14:25. U nastavku su održavali prednost, a Leskovčani su pred kraj četvrtine uspeli da se rezultatski primaknu i malo smanje zaostatak (38:46). U trećoj četvrtini dolazi do poravnanja (58:58 u 26. minutu), a u dva navrata „Zdravlje“ je imalo tri poena prednosti. Zahvaljujući greškama domaćina OKK „Beogard“ u poslednji period igre ulazi sa prednošću od 69:72. Ovu prednost su uvećali i do kraja održavali 4-8 koševa prednosti i na kraju potpuno zasluženo odneli bodove iz Leskovca.

Za ekupi „Zdravlja“ su igrali: Džordan 21 (6 aistencija), Stojković 9, Gavrilović, Morgan 12 (7 skokova), Radivojević, Stamenković 13 (8 skokova), Škundrić 5, Jovanović 8, Jović 9, Petrov, Stojanović 2, Blekvel 12.

Nakon 25 kola Zdravlje i Dunav imaju po sedam pobeda, a Kolubara i Novi Pazar šest, s tim što Novopazarci imaju dve utakmice manje. U 26. kolu „Zdravlje“ odlazi u Zemun, na duel sa ekipom „Mladosti“.