KROS RTS-A „KROZ SRBIJU“ U LESKOVCU

LESKOVAC

Učenici četiri osnovne škole (Svetozar Marković, Vožd Karađorđe, Josif Kostić i Vuk Karadžić) trčali su u Leskovcu  na Gradskom stadionu a u okviru velikog Krosa RTS.

Sve je proteklo bez problema, bio je obezbeđen razglas i stalno prisustvo Hitne pomoći sa čak dva vozila. Organizator je bila Školska uprava ministarstva prosvete, tehnike i razvoja.

Načelnica Uprave za društvene delatnosti Suzana Stanković Ilić je rekla da je grad Leskovac dao punu podršku krosu i poželela da se što više dece pokrene i motiviše da se bavi sportom i rekreacijom. Svi učesnici, bez obzira da li trče ili navijaju su promoteri akcije „Pokreni se da bi pokrenuo druge!“ Nije bitno ko će biti prvi, već ukazati značaj sporta na psiho-fizički uticaj sporta na razvoj ljudi.

 

Skoro pola miliona dece starosnog uzrasta predškolaca i osnovaca, trčalo je, po običaju, 15. maja diljem Srbije. Ove godine su trčali i po školskim dvorištima, a razlog su  ušteda i sigurnost.

 

 

Rezultati:

Devojčice:

Prvi razred 200 metara

  1. Miljana Jovanović – Josif Kostić
  2. Ninovslava Stefanović – Josif Kostić
  3. Helena Stefanović – Vožd Karađorđe

Drugi razred 300 metara

  1. Nina Nikolić – Svetozar Marković
  2. Iva Petković – Josif Kostić
  3. Milica Stojanović – Svetozar Marković

Treći razred 350 metara:

  1. Ivona Perić – Svetozar Marković
  2. Katarina Mitić – Svetozar Marković
  3. Radmila Urošević – Vožd Karađorđe

Četvrti razred 400 metara

  1. Anđela Marjanović – Vožd Karađorđe
  2. Anđela Blažić – Vožd Karađorđe
  3. Nina Stanisavljević – Josif Kostić

Peti razred 500 metara

  1. Natalija Mitić – Vuk Karadžić
  2. Ana Mladenović – Josif Kostić
  3. Nina Stojanović – Svetozar Marković

Šesti razred 500 metara

  1. Emilija Milović – Svetozar Marković
  2. Iva Obradović – Svetozar Marković
  3. Teodora Vasiljković – Josif Kostić

Sedmi razred 600 metara

  1. Emilija Stanisavljević – Vožd Karađorđe
  2. Miona Stanković – Vožd Karađorđe
  3. Marija Zlatanović – Josif Kostić

Osmi razred 600 metara

  1. Nena Božinović – Vožd Karađorđe
  2. Aleksandra Crnogorac – Vožd Karađorđe
  3. Milica Cvetković – Josif Kostić
  4. Anđela Petković – Vožd Karađorđe

 

Dečaci

Prvi razred 200 metara

  1. Zvezdan Demirović – Vožd Karađorđe
  2. Ilija Krstić – Josif Kostić
  3. Filip Urošević – Vožd Karađorđe

Drugi razred 300 metara

  1. Svetozar Gligorijević – Svetozar Marković
  2. Ognjen Trajković – Josif Kostić
  3. Nikolaus Đorđević – Vožd Karađorđe

Treći razred 350 metara

  1. Pavle Tričković – Vožd Karađorđe
  2. Nikola Mitrović – Josif Kostić
  3. Luka Stanković – Svetozar Marković

Četvrti razred 400 metara

  1. Uroš Slavković – Josif Kostić
  2. Aleksandar Stojanović – Vožd Karađorđe
  3. Tadija Đorđević – Josif Kostić

Peti razred 500 metara

  1. Nemanja Cicmilović – Josif Kostić
  2. Vojin Trajković – Vuk Karadžić
  3. Nenad Marković – Svetozar Marković

Šesti razred 500 metara

  1. David Bektašević – Svetozar Marković
  2. Lazar Mitrović – Svetozar Marković
  3. Aleksa Stojiljković – Vožd Karađorđe

Sedmi razred 600 metara

  1. Marko Đorđević – Svetozar Marković
  2. Jovan Pavić – Vuk Karadžić
  3. Dule Batijarević – Vožd Karađorđe

Osmi razred 600 metara

  1. Mihajlo Mihajlović – Vožd Karađorđe
  2. Nikola Stanković – Vuk Karadžić
  3. Ognjen Ignjatović – Vuk Karadžić

Neka Vaš komentar bude prvi

Objavi odgovor

Vaša adresa neće biti objavljena.


*