Iz budžeta Grada Leskovca potrošeno 9.765.250 dinara, objavljeno je na sajtu grada. Najveći deo novca, 9.143.685 dinara, utrošeno je za poverene poslove i usluge JP „Urbanizam i izgradnja“ Leskovac, za vršenje stručnog nadzora, izradu projektne dokumentacije, praćenje i kontrolu radova na vršenju usluga komunalnog održavanja, sprovođenje postupaka u okviru objedinjene procedure, vođenje postupaka javnih nabavki i izradi planske i urbanističke dokumentacije.
Ostatak od od 478.356 dinara je uplaćen Gradskoj upravi, gde je izmirena jedna jubilarna nagrada i četiri solidarne pomoći, dok je za rad Interresorne komisije za mart i april mesec isplaćeno 143.209 dinara.
Najveću solidarnu pomoć dobio je šef Odeljenja za komunalno stambene poslove, saobraćaj i infrastrukturu Andrija Atanasković, objavljeno je na sajtu grada.
Inače, gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović je na jednoj od prošlih sednica Gradskog veća kritikovao zaposlene u prosveti zbog zahteva za solidarnu pomoć koja se isplaćuje iz budžeta grada.
IS/LJS
Leave a Reply