Leskovčani održali košarkaški čas Beograđanima

LESKOVAC

Košarkaši „Zdravlja“ bili su bolji od ekipe OKK „Beograda“ u okviru 18. kola Prve lilge Srbije. Leskovčani su na svom parketu slavili rezultatom 85:75 (28:17, 26:22, 19:17, 12:19). Domaći su odmah pokazali da ne žele da gostima daju ni malo šanse za neki povoljniji rezultat i da samo pobeda dolazi u obzir. Iako bez povređenih Bjelaka, na koga će teško moći da računaju do kraja sezone, kao i Hadsona, domaći su vrlo brzo, već u 6. minutu ostvarili dvocifrenu prednost (21:10) koju do kraja nisu ispuštali. Većinom meča prednost je iznosila 15-20 poena, tako da se samo posltavljalo pitanje sa koliko poena će na kraju domaćin trijumfovati. Mlada ekipa gostiju iskoristila je opuštanje domaćih i u poslednjih par minuta samnjila na konačnih 85:75.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Stojković, D. Jović 6, Petković 6, Đorđević 16 (4 skoka), Radivojević 3, Stamenković 12 (12 skokova), Stajić, Jovanović 6, Vujasinović 2 (6 asistencija), M. Jović 6, Stojanović 11 (7 skokova), Blekvel 17 (5 asistencija).

Zdravlje posle 18 odigranih kola ima skor od 10 pobeda i 8 poraza. U 19. kolu, u sredu, „Zdravlje“ gostuje u Novom Sadu gde će ga dočekati „Vojvodina“.